2019 MEB Sınav Görevlisi Ücretleri Belli Oldu! Sınav Görevlisi, Salon Başkanı, Gözetmen, Yedek Gözetmen Ücreti Ne Kadar Oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınav görevlisi ücretleri açıklandı. Peki sınav görevlisi, salon başkanı, gözetmen, yedek gözetmen ücreti ne kadar? MEB tarafından düzenlenen sınavlarda görevli olan öğretmenlere yönetmelik kapsamında belirlenen tutara göre ödeme yapılmaktadır. 2019 yılında LGS ve Bursluluk sınavlarında görev alacaklara ödenecek ücret açıklandı...

2019 MEB Sınav Görevlisi Ücretleri Belli Oldu! Sınav Görevlisi, Salon Başkanı, Gözetmen, Yedek Gözetmen Ücreti Ne Kadar Oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak sınavlarda görevli olacak personellere ödenecek ücretler belli oldu.

Sınavlarda görevli olacak, salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen ücret tutarı açıklandı. Peki alon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen ücretleri ne kadar?

201 MEB SINAV GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2 oturumda düzenlenecek.

2 Haziran 2019 tarihinde ise tek oturumda İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı yapılacak.

Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Sınavı kapsamında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında görev alacak personellere ve 5, 6, 7, ,8 9, 10, 11. ve hazırlık sınıfları için düzenlenecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında görev alacak personellere ödeme yapılacak.

Sınavlarda görevli olacak tüm bina ve salon görevlilerinin yanı sıra başkanları, gözetmen ve yedek gözetmenlerin alacakları ücretler belli oldui.

Buna göre 2019 yılı MEB görevli ücretleri ise;

Bina Yöneticisi sınav görevi net ücret: 209,03 Türk Lirası

Bina Yönetici Yardımcısı sınav görevi net ücret: 187,02 Türk Lirası

Salon Başkanı sınav görevi net ücret: 181,52 Türk Lirası

Gözetmen sınav görevi net ücret: 176,02 Türk Lirası

Yedek Gözetmen sınav görevi net ücret: 132,01 Türk Lirası

Yardımcı Engelli Gözetmen sınav görevi net ücret: 220,03 Türk Lirası

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE