5000 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 5000 sözleşmeli öğretmen alımı başvurularında tarih değişikliği yapıldığı ifade edildi. Söz konusu MEB tarafından yayımlanan duyuruya göre 5000 sözleşmeli öğretmen alımı başvuruların uzatılmasıyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları açıklıyoruz.

5000 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

5000 Sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları için son tarih uzatıldı.

MEB İKGM tarafından yayımlanan duyuruya göre; 13 Haziran 2018 tarihinde sona ereceği bilinen 5 bin sözleşmeli öğretmen alımında son başvuru tarihinin 22 Haziran 2018 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu.

MEB'den yayımlanan duyuruda ise;

"Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik alımına ilişkin başvurularda bazı adayların sigorta primlerinde hata olduğu duyumları alınmıştır.

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığı görev yapanların sigorta prim ödeme gün sayılarının, Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 18.08.2010 tarihli ve 53320 sayılı yazısı ekinde yer alan Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 09.07.2010 tarihli ve 10283 sayılı yazısında yapılan açıklamalar çerçevesinde yapılması gerekir.

Bu çerçevede hata olduğu tespit edilenlerin sigorta prim gün sayılarının ilgili kurumlarca düzeltilmesi ya da bir örneği ekte yer alan yukarıdaki 4yazı çerçevesinde hesaplanmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle başvurular 22 Haziran 2018 tarihine kadar uzatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:38
YORUM EKLE