540 Gün Sigortalı Çalışan Ücretli Öğretmenler Kadroya Geçebilecek

Ek ders karşılığında Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ücretli öğretmenler hakkında düzenleme TBMM'ye sevk edildi. Bu kapsamda 540 gün sigorta primi ödenmiş olan ücretli öğretmenlerin belirlenen şartları taşımaları ile sözleşmeli personel olarak atanabilmeleri öngörülmektedir. Ancak atamalar yazılı ve/veya sözlü sınav sonuçlarına göre yapılacak. Ayrıca sözleşmeli öğretmen sayısının 5 bini geçmemesi öngörülmektedir.

540 Gün Sigortalı Çalışan Ücretli Öğretmenler Kadroya Geçebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceki gün ücretli öğretmenler hakkında detaylar verildi. Bu kapsamda ücretli öğretmenler arasında sözleşmeli öğretmen alınmasına ilişkin düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu.

TBMM'ye Sevkedilen Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısının İçeriği hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal çeşitli açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın aktardıklarına göre TBMM'ye sevk edilen düzenlemenin detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERDEN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN İSTİHDAMI

Bu kapsamda ek ders ücreti karşılığında Milli Eğitim Bakanlığında görev yapmış olan ücretli öğretmenlerin en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olanlar sözleşmeli öğretmen olarak atanabilecek. Ancak sözleşmeli öğretmen olarak atanmalarında bazı şartlar belirlenecek ve bu atamalar yapılacak olan yazılı ve/veya sözlü sınav sonuçlarına göre gerçekleştirilecek. Bu şekilde istihdam edilecek olan sözleşmeli öğretmen sayısı ise 5 bini geçmeyecek.

KORUMA VE BAKIM ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN ATANMASI

Tüm bunların yanı sıra koruma ve bakım altında bulunan çocukların atama işlemleri için başvurusu süresi 2 yıldan 5 yıla çıkarılıyor. Ayrıca atamalarında mesleki unvanlara uygunluk, halen memur olarak çalışanların durumları itibarıyla kazandıkları unvanlara atanmış sayılmaları ve atama işlemlerinin yılda bir kez yapılması kısıtlaması da kaldırılıyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ücretli öğretmen
Ücretli öğretmen - 1 yıl Önce

Kıymetli büyüklerim inşAllah bizim ücretli öğretmenlik çilesi biter hem aşağılanmakdan,ayrımcılık yapılmasından müdürlerin ve kadroluların rencide etmesinden bıktım 2 çocuğum var babasız büyütüyorym bu bir gün bize de bir kapı açılır inşAllah diye hep dua ettim umarım istifade ederiz bu durumdan.. Saygılar

Fahri kuran kursu öğreticisi
Fahri kuran kursu öğreticisi - 1 yıl Önce

Biz de aynı durumdayız . Hem de 84 puanla açıkta kaldık. Bir el de bizim başımızı okşar belki bir gün.

Engin
Engin - 1 yıl Önce

540 gün sigortalı ücretli öğretmenlik yapan o kadar çıkmaz gün sayısı azaltılmalı.

Komedi
Komedi - 1 yıl Önce

Bazı sacmasapan yorumlar var gülüyorum gerçekten.egitim fakültelerinin öğretmenlik bölümü mezunlarını atayacaklar.hicmi dinlemediniz meb açıklamalarını.

Saçmalık
Saçmalık - 1 yıl Önce

Millet çalışsın kps ye çalışsın bunları hooopp sınavsz yerleştrin adaletsizlik onca kişinin hakkı nolck

Feride
Feride - 1 yıl Önce

ÜCRETLİ ÖĞRETÖENE MÜLAKAT HAKKINDA KESİNLİKLE PİRİM ŞARTI ARANMAMALI ŞUAN ÜCRETLİ YAPAN HERKEA BAŞVURU YAPABİLMELİ

kpss
kpss - 1 yıl Önce

bakan bey kpsssiz demişti!

Gonca TASALI  /  GEBZE/ücretli
Gonca TASALI / GEBZE/ücretli - 1 yıl Önce

2003 Sosyal bilgiler öğretmeni mezunuyum. Her yıl KPSS Ye girdim. Yıllardır ücretli de çalıştım. Ancak 2017 sinavina başvurduğum halde sınavı kacirdim. 14 yıl girdim sınava. Sayın bakanım ,2017 KPSS şartında eski yılları baz alin lütfen,çok cook öğretmen benim durumumda mağdur. Ve hatta bazıları ücretimin yarısı bu sınava gidiyordu diyor. Mağdur çok bu konuda.

Yazık!
Yazık! - 1 yıl Önce

Evet ne dersek diyelim haksızliga devam dediniz öyle mi?Allah sorsun size.