Atanamayan Öğretmenlere Müjde Geldi !

CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat seçim çalışmaları kapsamında çeşitli açıklamalarda bulundu. Akpolat açıklamalarında atanamayan öğretmenler için istihdam çalışmalarının olduğunu ifade etti.

ÖĞRETMEN 24.03.2019, 21:04 Batuhan
Atanamayan Öğretmenlere Müjde Geldi !

CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat seçim çalışmaları kapsamında sıklıkla Beşiktaş halkı ile bir araya geliyor. Akpolat çeşitli açıklamalarda bulunarak Beşiktaş için önem taşıyan sorun ve talepleri hep birlikte hareket ederek çözüme ulaştıracaklarını ifade etti.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERE İSTİHDAM ÇALIŞMASI

Akpolat söz konusu açıklamalarında istihdam projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak atanamayan öğretmenler için istihdam projelerinin olduğunu ifade etti.

Akpolat, Beşiktaş sınırları içinde sadece 4 adet kreş olduğunu belirterek, kreşlerin sayısını artırarak 17’ye ulaştıracaklarını ve bu kreşlerde eğitim verecek eğitmenlerin atanamayan öğretmenlerden seçilerek yeni bir istihdam yaratacaklarını söyledi.

Kurulacak Öğrenci Çalışma Merkezleri’nde, öğrencilere verilecek kurs ve eğitimlerin yine branşlarına göre atanamayan öğretmenlerden oluşacak bir kadro ile sağlanacağını belirtti. Akpolat, atanmayan öğretmenlerin istihdamını sağlayacak projenin ‘çözüm odaklı’ olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)