Bakan İsmet Yılmaz: Bu Yıl 25 Bin Öğretmen Ataması Daha Gerçekleştireceğiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir televizyon programında eğitim konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz açıklamalarında eğitim gündeminin en önemli konu başlığı olan öğretmen alımlarına da değindi.

Bakan İsmet Yılmaz: Bu Yıl 25 Bin Öğretmen Ataması Daha Gerçekleştireceğiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 58'de Yasin Nergis'in sunduğu "Seçim 2018" programına katıldı. Katıldığı televizyon programı kapsamında AK Parti'nin seçim çalışmalarına değinen Bakan İsmet Yılmaz eğitim konusu hakkında bazı açıklamalar yaptı. 

BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ALIMI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapmış olduğu konuşmasında AK Parti döneminde öğretmen alımlarına büyük önem verildiğini vurguladı. Bu dönemde öğretmen sayısında ciddi artış olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz konuşmasında ayrıca bu yıl içinde 25 bin öğretmen ataması yapılacağını yineledi. 

"Bizim dönemimizde 584 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik. Şimdi de bu yıl 25 bin öğretmen ataması daha gerçekleştireceğiz. Biz geldiğimizde toplam öğretmen sayısı 500 binler civarındaydı. Şimdi sadece bizim dönemimizde atananlar 610 bine ulaşacak. Bugün sokakta gördüğünüz her 3 öğretmenden ikisi bizim dönemimizde atandı."

MUHARREM İNCE'YE İMAM HATİP ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin imam hatip okullarına yönelik açıklamalarını eleştiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz verilen bilgilerin yanlış olduğunu söyledi. Bakan İsmet Yılmaz konuya dair şu ifadeleri kullandı

"O da doğru değil, yine cehaletini konuşturur. Bilmeden konuşuyor. Toplam imam hatip liselerindeki öğrenci oranımız yüzde 12, doluluk oranı da öyle Sayın İnce'nin dediği gibi değil, yüzde 70'lerin üzerinde."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
atama mağduru
atama mağduru - 1 yıl Önce

sayın bakanım sürekli öğretmen ve sağlık personeli atanıyor diğer meslekleri de unutmayın lütfen...biz lojistik mezunuyuz bizim de atamalarda öncelik almamızı istiyoruz...lütfennnn

ömer faruk
ömer faruk - 1 yıl Önce

yerel seçim de martta olduğu için alım takvimini öne çekecekler demekki

sinan
sinan - 1 yıl Önce

2018 kpss puanıyla mı, 2017 kpss puanıyla mı?

murat
murat - 1 yıl Önce

ne 2018 i şuan mülakatları biten ve ücretli öğretmenler arasından alınacak 5 bin kişiden bahsediyor onlarda 2017 kpss puanıyla olanlar, ücretli öğretmenler arasından alıncaaklarda da boş yer kalırsa 2018 kpss puanıyla alınacak deniyor şuan 2018 kpss puanıyla ne kadar alım olacağı belli değil