Bakan Selçuk: Öğretmen Yetiştirmede Önemli Gelişmeler Olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında öğretmen yetiştirme konusunda önemli gelişmelerin olacağını ifade etti. Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bakan Selçuk: Öğretmen Yetiştirmede Önemli Gelişmeler Olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, SETA tarafından düzenlenen "2023 Eğitim Vizyonu" konulu söyleşiye katıldı.  

Bakan Ziya Selçuk, okulun önemine işaret ederken, bu konuda Vizyon Belgesi'nde yer alan konuları hatırlattı. Selçuk, şöyle konuştu:

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMALARI

Vizyon Belgesi ile eğitime bir ekosistem olarak bakıldığını, bu ekosistem içinde öğretmen yetiştirmenin de bir başka boyut olduğunu belirten Selçuk, YÖK ile iş birliği içinde çok verimli çalışmalar yaptıklarını söyledi. "Öğretmen yetiştirme ile ilgili gelişmeler olacak." diyen Bakan Selçuk, "Eğitime ekosistem olarak bakmazsak bir habitat kuramayız, bir habitat kuramazsak atmosfer oluşturamayız, atmosfer oluşturmazsak orada canı olan bir sistem kuramayız." ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE