Bakan Yılmaz'dan Göreve İade Edilen Öğretmenler Hakkında Önemli Açıklama !

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz göreve iade edilen öğretmenler hakkında açıklama yaparak " göreve iade edilenler kendilerini aklanmış saymasınlar " dedi.

ÖĞRETMEN 28.11.2016, 08:54 28.11.2016, 09:14
Bakan Yılmaz'dan Göreve İade Edilen Öğretmenler Hakkında Önemli Açıklama !
İsmet Yılmaz, 15 Temmuz'daki darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alınan 6 bin 7 öğretmenin göreve iade edildiğini belirtti. Bakan Yılmaz açıklamalarında, İade edilen öğretmenler için gerçekten bu aklandıkları anlamına gelmez. Bunların suçlu olduğu anlamınada gelmez tabiki.

Bu yapılanlar idari bir tedbirdi. Bu aşamadan sonra bu idari tedbirlerin kamu açısından bir yararının olmadığını gördük. Öğretmenlerimizde görevlerine iade olarak öğrencilerine kavuştular. Ancak konu ile ilgili olarak soruşturma devam ediyor. Bazıları hiçbir ceza almayabilir, bazıları uyarı cezası alabilir bazıları da farklı bir disiplin cezası alabilir. Yapılacaklarda da yargı yolu açıktır. İdare yanlış yapabilir. Ancak idarenin bütün işleri yargı denetimine tabidir. 

Ama onlar bizim öğretmenlerimiz ve eğitim verdikleri öğrenciler de bizim evlatlarımız. Bizler istiyoruz ki daha iyi olsun ifadelerine yer verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA
Yorumlar (0)