Bakan Ziya Selçuk Açıkladı! 2019'da Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soru önergesine verdiği cevapta, 2019 yılı için yapılacak olan öğretmen atamasıyla alakalı olarak açıklamada bulundu. Peki 2019'da Öğretmen Ataması Yapılacak Mı? İşte Bakan Ziya Selçuk'un açıklaması.

ÖĞRETMEN 26.12.2018, 20:38 Kerim Solak
Bakan Ziya Selçuk Açıkladı! 2019'da Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soru önergesine cevaplayan Bakan Selçuk, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında da yeni atamalar yapılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk ''Bakanlığımızca 2019 yılı Şubat ayında 20 bin öğretmenin atanması planlanmıştır.

Daha sonraki yıllar için bir planlama yapılması mümkün olamamaktadır.

Kontenjanlar ise öncelikle öğretmen istihdamında güçlük çekilen yerler olmak üzere, ihtiyaç olan alanlardaki doluluk oranları dikkate alınarak belirlenmektedir'' dedi.

Memurlar.net sitesinde yer alan habere göre;

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığıundan gönderilen yazılı metinde ise alt kısımda yer alan ibareler var.

Bu kapsadam 2019 yılı için talep edilen atamaların ise henüz ne zaman netlik kazanacağı veya kazansa bile ne zaman atama yapılacağı ise gizliliğini koruyor.

Kamupersoneli.net olarak sürecin takipçisi olacağız.

Yorumlar (1)
Gülay öğretmen 7 ay önce
Halkla ilişkiler öğretmenliği alanında başvuru sayısı 300 lerde alım ise 3 kişi bu sayı arttirilsin artık lütfen lütfen artık okadar okuyup beklemek ve uğraşmak yoruyor insanı bunu nasıl bir lisanlar anlatalım bilmiyorum sesimizi duyun duyurun ev gecindiren insanlar var ve bu yerde atanma bekleyenler bu kadar uğraşa bu.kadar çığlığa dağlar dayanmaz el vicdan diyorum el vicdan kalbim kırık ve bı okadarda duada Allah bizim gibilere fırsat versin...