Başbakan Yıldırım: 20 Bin 127 Öğretmen Ataması Mart Ayında Başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısınında çeşitli açıklamalar yaparak öğretmen adaylarına müjdeyi verdi. Başbakan Yıldırım öğretmen atamaları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Yıldırım: 20 Bin 127 Öğretmen Ataması Mart Ayında Başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Grup Toplantısında çeşitli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım açıklamalarında MEB 20 bin 127 öğretmen atamasına da değindi. Başbakan Yıldırım açıklamalarında 20 bin öğretmen atamasının Mart ayında yapılacağını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından detaylar şöyle;

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN AÇIKLAMASI

2016'nın sonunda aldığımız kararlar etkisini göstermeye başladı. Yukarı çıktığında yaygara yapanlar aşağı doğru inince sus pus. Biliyorsunuz istihdam seferberliğini başlattık. 2017 yılı istihdamda seferberlik yılı olacak. Hükümet olarak destek adımlarımızı atıyoruz. Vergi kolaylığı, işletmelerin finansmana erişimi gibi kolaylıklar getirdik.

İşletmelere verdiğimiz destekleri artırarak bir pakette topladık. İşveren sigorta primi desteğine, enerji desteğine kadar birçok uygulamayı hayata geçirdik. Şimdi de KOBİ'lerimize nakit ihtiyacı olan kredi garanti fonu teminat vermek suretiyle kredi kullandırılacak. Mobilya'daki KDV oranını düşürdük. Bu uygulamalar sonrasında ilk andan itibaren alışverişte bereket oldu. 

Son olarak öğretmen adaylarına müjdemizi veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin 127 öğretmenin atamasını Mart ayında yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kubra gazelci
Kubra gazelci - 2 yıl Önce

Bende cocuk gelisimi mezunuyum eğitim lise üniversite acikdan sosyal hizmetler okuyorum engelliyim engelli atamalari ne zaman ise ihtiyacim var hemde çok

EDEBİYAT-I HAYAT
EDEBİYAT-I HAYAT - 2 yıl Önce

Ekim 2016 öğretmen atamasında 850 Türk Dili ve Edebiyatı (6 yıl sigortalılık şartına uyan )kontenjanına 710 başvuru oldu ve 400 kişi alındı. Şubat-Mart 2017 atamasında 20 binden başka 5000 de dershaneci alınıp yine 850 edebiyatçı (450 ekimden kalan+400 kişi bu atama için)atanmasını talep ediyoruz. 46 bin mezunla Türk Dili ve Edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. 79-80 puanlar mülakatı bile göremedi. Böylesine önemli bir bölümün istihdamının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur olması büyük bir talihsizliktir.Referandum öncesi tekrardan en kısa zamanda ,en az 4-5 bin de dershaneci atanmalıdır.

bekleyen
bekleyen - 2 yıl Önce

atama mayısta değil mi?

ogretmen
ogretmen - 2 yıl Önce

mart ayinda basvurular basliyo atamalar hazirani bulur