CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: Sözleşmeli Öğretmenlik Kalkacak

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce katıldığı bir televizyon programında, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde yapacakları vaatlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle öğretmen konusuna değinen Muharrem İnce konuya dair yapacaklarını açıkladı. Detaylar haberimizde...

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: Sözleşmeli Öğretmenlik Kalkacak

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak katılacak olan Muharrem İnce seçim çalışmalarına devam ediyor. 

Seçim çalışmaları kapsamında, bir televizyon programına katılan Muharrem İnce seçim vaatlerini açıkladı. 

Muharrem İnce yapmış olduğu açıklamalarında öğretmenlere yönelik düzenlemeler yapılacağını söyledi ve bu alanda ciddi çalışmalar olacağını açıkladı. 

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE'DEN ÖĞRETMENLERE İLİŞKİN VAATLER

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce, öğretmenlere yönelik vaatlerinde sözleşmeli öğretmenlik konusu üzerinde durdu. Sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılacağını ifade eden İnce ayrıca öğretmen alımlarında mülakat sisteminin de kaldırılacağını söyledi. 

Öğretmen performans sistemini hatırlatan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce konuya dair şu açıklamaları yaptı. 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başöğretmenimizdir. Ben öğretmen Cumhurbaşkanı olarak öğretmenlere söz veriyorum. 1- Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak 2-Mulakatla öğretmen alımına son verilecek. 3-Öğretmenlere performans değerlendirmesi yapıyorlar, bunu kaldıracağız”

Gerçekleştirilecek olan seçimlere yönelik öğretmenlere bir çağrıda bulunan Muharrem İnce “Öğretmenlerden de bir şey istiyorum. 24 Haziran’da benim meslektaşlarım, seçimde şu hükümete bir performans değerlendirmesi yapın” dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Oy orani %5 daha da artti . halki sesi çok önemli