banner731

Dershane Öğretmenleri KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Olarak Atanabilecek

674 sayılı KHK ile dershane öğretmenlerini sevindirecek bir gelişme yaşandı.

ÖĞRETMEN 02.09.2016, 09:02 02.09.2016, 09:09
Dershane Öğretmenleri KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Olarak Atanabilecek
674 Sayılı KHK neticesinde dershanede çalışan öğretmenleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Dershanede çalışan öğretmenler, KPSS şartı olmadan, sözleşmeli olarak atanabilecekler.

Dershanelerde veya etüt merkezlerinde, 14 Mart 2014 tarihinden itibaren öğretmenlik yapan ve KHK'nın yayınlandığı tarih itibariyle herhangi bir kurumdan emeklilik, yaşlılık veya malüllük aylığı almayan, sigorta pirimi en az 6 yıl ödenmiş olan öğretmen adaylarına KPSS şartsız atanma şansı doğdu. 

Madde yürürlüğe girdikten sonra, sözlü sınav 6 ayda bir kez yapılacaktır. Yapılan sözlü sınavda başarılı olan öğretmenler boş sözleşmeli öğretmen kadrolarına atanabilecekler.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (21)
Necmettin 3 yıl önce
Geç kalınmış bir karar Saçlarıma aklar düştü
engin 3 yıl önce
evet .rezalet aym nin çıkan yasayı iptal etmesiydi..odaa düzeldi..dersanecilerin hepsi emekçi ve kalifiye öğretmen
Abdutrahman 3 yıl önce
AYM nin hatasini duzelyme adina bir magduriyet daha hukumetimizce giderilmiştir. Alah razi olsun tüm yetkililerden
Fatihh 3 yıl önce
REZALET BU BİR FİYASKO.BU KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL.
Serhat 3 yıl önce
Yazıklar olsun bu sisteme millet kendini parçalasın KPSS diye yada zamanında 5-6 yıl 1-2 kişi alınıp adam gibi kadro açılmadığı için dershanelerin verdiği ile geçinemeyip geçinebilmek için başka işler yaptığı için atanmasın adamlar ana baba desteği ile üç kuruşa dershanede çalıştı diye ata sanki dershaneler iş garantisi mi veriyordu ki biz sizi devlet memuru gibi çalıştıracaz mı dedilerdi devlet de garanti mi vermişti de bu neden yapılıyor? ücretli öğretmenleri de ata o zaman onlarda öğretmen devlet adamların SSK sını bile tam yatırmazken bunları düşünmek lazım kendi içimizde çelişiyoruz, yazık ki ne yazık.
mustafa 3 yıl önce
niye? sen fen edebıyatı bedavadan kazanıp parayla formasyon alıp atanırken kımse sana bısı demıyo dıplomanda ogretmen yazıyomu senın ? yazmıyo.. egıtım fakultesı mezunlarında yazıyomu ? yazıyor. nıye rezalet oluyo senınkısı rezalet degılmı ?
Sülo 3 yıl önce
Eşitlik mi aaa oda neymiş?
zafer 3 yıl önce
zorunuza gitmesin siz önce öğretmerenin
selda 3 yıl önce
maşAllah bizim devletimize sadece öğretmenler için çalışıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın