E-Devlet Üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Normal şartlarda İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden gerçekleştirilen ücretli öğretmenlik başvurularında kolaylıklar yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan okullarda öğretmenlik yapmak isteyen vatandaşlar ücretli öğretmenlik başvuru işlemlerini E- Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Peki ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılacak?

E-Devlet Üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi daha önce İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılan ücretli öğretmenlik başvuruları artık rafa kaldırılmıs durumda. E- Devlet ile alakalı olarak ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından oldukça merak edilmekte. E- Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. Ücretli öğretmen olmak isteyen vatandaşlar ise E- Devlet üzerinden kolay başvurularını gerçekleştirebilirler. Peki başvurular nasıl yapabilecek?

E- Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamalarda başvuruların 2. dönem sonuna kadar yapılacağı açıklandı. E- Devlet sistemi üzerinden başvuru yapamayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirilmesi yapılamayacağını bildiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) görev yapanların görevlendirmelerinin 1. dönem sonu itibariyle bu durumda 2. dönem de görev yapabilmeleri için E- Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

E- devlet şifresine sahip olan vatandaşların sisteme girişlerini tamamladıklarından sonra "ücretli öğretmenlik" terimini yazarak arama yapabilirler. Açılan sayafa ise "Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu" başlığına tıklayacak adaylardan başvuru formunda yer alan bilgileri temin etmeleri ve bununla beraber ileri butonuna tıklamaları istenilecek. Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamlarında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebileceği belirtiliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:21
YORUM EKLE