Ekim'deki Öğretmen Atamasıyla İlgili Detaylar Netleşti !

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Ekim'de yapılacak öğretmen atamalarına da değindi. Öğretmen atamalarıyla ilgili detaylar netleşti.

ÖĞRETMEN 19.09.2016, 19:48 31.01.2019, 18:37
Ekim'deki Öğretmen Atamasıyla İlgili Detaylar Netleşti !

 Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Ekim'de yapılacak öğretmen atamalarına da değindi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin Bakanlar Kurulu kararlarını duyurduğu açıklamada öğretmen atamalarıyla ilgili detaylarda geldi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILACAK?


20 bin öğretmenin alınmasına ilişkin sınav süreci şuan devam ediyor. Mülakatlar sürüyor. 10 Ekim itibarıyla çalışmalar tamamlanmış olacak. Bu da ihtiyaçlarımız karşılayacak bir sayıdır.27 BİN 715 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

Bakan Canikli'nin öğretmenlerle ilgili diğer bir açıklaması da ihraç edilen ve açığa alınan öğretmenler oldu. Canikli, "Öğretmenlerle ilgili soruşturmalar hala sürüyor. Bugüne kadar 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edildi. Bazı öğretmenler görece tekrar geri döndü. Soruşturmalar devam ediyor. Terör örgütleri ile bağlantıları ilişkilendirilirse kamudan el çektiriliceklerdir. 9 bin 465 öğretmen açığa alındı. 455 öğretmen göreve iade edildi." açıklamalarında bulundu.
 

Yorumlar (0)