MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Referandumdan Sonra Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde sözleşmeli 20 bin 127 öğretmen ataması takvimini yayımlamıştı. Ayrıca MEB tarafından 20 bin 127 öğretmen ataması için başvuru kılavuzu yayımlanmıştı.

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Referandumdan Sonra Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin 127 öğretmen atamasıreferandumdan sonra yapacak. Konu ile ilgili olarak Haziran ayında ataması yapılacak olan öğretmenlere yaz tatili boyunca hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verilecek.

Habertürk yazarı Lütfi Erdoğan'ın konu ile ilgili aktardıklarına göre MEB atama takvimini geçen hafta yayımladı. Yayımlanan takvimde sadece sözlü sınav tarihi açıklandı. Ancak 90 branştan atanacak 20 bin 127 öğretmen için görev yapacakları tarih belli olmadı.

MÜFREDAT EĞİTİMİ

Söz konusu öğretmen atamalarının eğitim öğretimin sona erdiği Haziran ayında yapılması öngörülüyor. Bu bağlamda atamalar Anayasa değişikliği referandumu sonrasına kalacak. Ayrıca Haziran ayında ataması yapılacak öğretmenlere hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat
ferhat - 2 yıl Önce

böyle yaparak tüm öğretmen adaylarının oyunu alacaklar çok basit bir mantık her seçim öncesi yapılan şeyler