MEB Açıkladı: Yurtdışına 155 Öğretmen Gönderilecek !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yurtdışına 155 öğretmen gönderileceği ifade edildi. Bu konu hakkında yayımlanan duyurunun detayları haberimizde...

MEB Açıkladı: Yurtdışına 155 Öğretmen Gönderilecek !

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlanarak 155 öğretmenin yurtdışına gönderileceği ifade edildi. 

Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuzun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

KILAVUZUN DETAYLARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuzda "05/06/2003 tarihli ve 2003/5753 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına uygun olarak Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan bu kılavuzun uygulanması Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu (BAOKK) tarafından uygun bulunmuştur. Sınavlara başvuran adaylar Kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. Sınavlarla ilgili her türlü açıklamanın, başvuruların ve sınav sonuçlarının adaylara duyurulması, Millî Eğitim Bakanlığının internet sayfasında yapılır. İnternet sayfasındaki duyurular tebliğ hükmündedir" ifadelerine yer verildi. 

Yurtdışına öğretmen göndermek için sınav yapılacak ve bu sınav 17 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınav ücreti 110 TL olacak sonuçlar 1 Mart 2019 tarihinde açıklanacaktır. Sınav giriş belgeleri de 12 Şubat'ta açıklanacaktır.

SINAV TAKVİMİ

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 21:55
YORUM EKLE