MEB'den Öğretmenler İçin Güzel Haber! Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kuracak

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre yeni çalışmaların detayları öğrenildi... İşte detaylar.

ÖĞRETMEN 06.05.2019, 11:55
MEB'den Öğretmenler İçin Güzel Haber! Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kuracak

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında öğretmenlerin meslek ve kişisel gelişimlerine destek verilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu nedenle çalışmaların etkili ve yararlı olması nedeniyle öğretmen yetiştirme taşra teşkilatının kurulacağı bildirildi ve bunun taslağı hazırlandı.

PEKİ TAŞRA TEŞKİLATINDA NELER OLACAK?

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğrenilen bilgilere göre öğretmenlerin ve okul yöneticilerin merkezi talimatları ve mahallinde düzenlenmesi talep edilen eğitim öğretim hizmetlerine yönelik işlemler gerçekleştirilecek.

Bunun yanı sıra öğretmenlerin ve okul yöneticilerin meslek gelişimlerine yönelik kamu kurum ile kuruluşlarının üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber iş birliği yapacağı bildirildi.

Öğretmen adaylarının uyumlarının ve adaylık sürecinde hizmet içi eğitim faaliyetlerine ait olan iş ve işlemlerin ise yine taşra teşkilatında yürütüleceği açıklandı.

Yorumlar (0)