MEB'den Öğretmenlerin Mazeret Tayin İkinci Başvurularına Yönelik Yeni Açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan detaylara göre; öğretmenlerin mazeret tayinleriyle alakalı olarak ikinci başvurular hakkında ifadelere yer verildi. İşte detaylar.

ÖĞRETMEN 04.09.2018, 13:55 30.01.2019, 21:08
MEB'den Öğretmenlerin Mazeret Tayin İkinci Başvurularına Yönelik Yeni Açıklama!

Kamupersoneli.net olarak dün akşam saatlerinde; "Mazeret Tayini Çıkmayan Öğretmenlere İkinci Başvuru Hakkı Verildi" başlıklı haberimizi yazmıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mazeret tayini çıkmayan öğretmenler hakkında bir açıklama yapmıştı ve öğretmenler için ikinci mazeret tayini başvuru hakkı verildiği belirtilmişti.

Konuyla alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda ise;

"Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanların, 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla sözleşmeli diğer eşin görev yaptığı il´de birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 10 Eylül 2018 tarihine kadar görev yaptıkları il millî eğitim müdürlüklerine verebileceklerdir." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)