27 Şubat 2017 Pazartesi 15:00
MEB Geçici Süreli Öğretici ve Rehberlik Danışman Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı geçici süreli öğretici ve rehberlik danışman alımı başvuruları başladı. Alınacak olan geçici süreli öğreticiler Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek için görevlendirilecektir. Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda başvuru şartları istenilen belgeler başvuruların nasıl yapılacağı belirtildi. Duyuruya göre

GENEL ŞARTLAR

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edinim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Askerlik hizmetini tamamlamış, bu hizmetten muaf olmak veya bir yıldan fazla askerlik görevini erteletmiş bulunmak,

e) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

f) 28 Şubat 2017 tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

- Adli Sicil Belgesi

- İkametgâh Belgesi

- Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslı ibraz edilir.)

- Mezuniyet (Diploma) Belgesinin Fotokopisi (Aslı ibraz edilir.)

- Askerlik Şubesinden alınan Askerlik Durum Belgesi

- KPSS sonuç belgesi

BAŞVURULAR

Adaylar başvurularını bugünden itibaren 3 Mart 2017 tarihine kadar gerçekleştirebilirler. Ayrıca başvurular (www.meb.gov.tr), (http://pictes.meb.gov.tr/ ) ve (http://hbogm.meb.gov.tr/) üzerinden yapılacaktır.

Ayrıca adaylar başvurularını 3 farklı şekilde yapabilirler. Adaylar Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (http://hbogm.meb.gov.tr) adresi üzerinden veya Proje Merkez Yönetimi (http://pictes.meb.gov.tr/ ) internet sitesinden başvuru formunu doldurup onaylayacaklardır.

Ayrıca mülakatlar Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir, Ordu ve Şanlıurfa illerinde gerçekleştirilecektir.

Son Güncelleme: 04.02.2019 16:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Htc 2017-02-28 12:23:32

Sadece türkçe mezunlarımı basvurabiliyor.