MEB İl İçi Alan Değişikliği Sonuçları Açıklandı! MEBBİS İl İçi Alan Değişikliği Sonuçları

Öğretmen ili içi atama sonuçları sorgulama sonuçları... İl içi alan değişikliği sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 Öğretmen il içi alan değişikliği atama sonuçları belli oldu mu? Atama sonuçlarını bekleyen binlerce kişi bu sorunun cevabını merak ediyor ve internet üzerinden araştırmalarda bulunuyorlar. İşte Milli Eğitim Bakanlığı, il içi alan değişikliği atama sonuçları sorgulama ekranı.

ÖĞRETMEN 29.12.2018, 15:16 Kerim Solak
MEB İl İçi Alan Değişikliği Sonuçları Açıklandı! MEBBİS İl İçi Alan Değişikliği Sonuçları

Atamalar ise 28 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Bu sonuçların ardından görevden ayrılma ve başlama aşaması 18 Ocak 2019 - 4 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

Alan değişikliği işlemleri, başvurusu onaylananların tercihleri de dikkate alınmak suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre değiştirilmek istenilen alanlarda açık norm kadro ilan edilen eğitim kurumlarına yapılacak. Hizmet puanlarının hesabında alan değişikliği ön başvurusunun son günü esas alınacak. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek, eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek.

Sonuçlar, "http://personel.meb.gov.tr" adresinden açıklandı.

Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecek. Ancak gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların alan değişikliği iptal edilecek.

Alan değişikliği işlemi yapılan öğretmenlerin kararnameleri, sistem üzerinden il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek.

Yorumlar (1)
Mehmet 7 ay önce
Doğru dürüst bir yer açmadılar ve bu alan değişikliğinin rutin olması gerek insanlar asıl alanlarında çalışsınlar