MEB Öğretmenlere 2023 Projesine Başvuruların Başladığını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve öğretim programlarının etkili olmasını sağlamak amacıyla düzenleyeceği 'Öğretmenlere 2023 Projesi' başvurularının başladığını duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruya dair detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

MEB Öğretmenlere 2023 Projesine Başvuruların Başladığını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden bir basın açıklaması yayımladı. Yayımlanan basın açıklamasında öğretmenlere yönelik düzenlenecek 2023 Projesine dair bilgiler verildi. Ayrıca söz konusu projeye başvuruların başladığı duyuruldu. 

MEB'DEN ÖĞRETMENLERE 2023 PROJESİ DUYURUSU

MEB tarafından yayımlanan basın açıklamasında, Öğretmenlere 2023 Projesi'ne ilişkin bilgiler verildi. Projenin amacına ilişkin yapılan açıklamada, projenin öğretmenlerin mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarımını sağlayabilmesi olduğu belirtildi. 

Söz konusu projeyle öğretmenlerin etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için bazı eğitim içeriklerinin hazırlandığı belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenecek Öğretmenlere 2023 Projesi'yle belirtilen içeriklerin öğretmenlere en etkili şekilde aktarılması amacıyla eğitici eğitimler gerçekleştirileceği belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni

Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi kapsamında öğretmenlerimizin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarımını sağlayabilmek amaçlanmaktadır. 

Bu bağlamda öğretmenlerimizin, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için; Bilgilerini tazeleyebilmeleri, Becerilerini geliştirmeleri, Tutum ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri hedeflenmektedir. Bu kapsamda öğretim programları, Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri dikkate alınarak; Tanışma (buz kırma) etkinliklerini, Öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktaları, Örnek ders sunumlarını, Örnek ders içi etkinliklerini ( Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? vb.), Kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesini, Ölçme değerlendirme sürecini kapsayan eğitim içerikleri hazırlanmıştır.

Hazırlanan eğitim içeriklerinin öğretmenlerimize en etkili şekilde aktarılması amacıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirilecektir. Eğitici eğitimlerine katılacak öğretmenlerimiz hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracaklardır. Bu kapsamda gerçekleştirilecek eğitici eğitimlerine katılmak isteyen öğretmenlerimizin ve akademisyenlerimizin aşağıdaki linkten giriş yaparak alanları ve gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ilgili kısımları doldurmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 04:44
YORUM EKLE