MEB, Rehberlik Kurslarını İptal Etti

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılına ait yapacağını duyurduğu rehberlik kurslarını iptal etti.

ÖĞRETMEN 24.01.2017, 19:43 25.01.2017, 19:46
MEB, Rehberlik Kurslarını İptal Etti

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılına ait yapacağını duyurduğu rehberlik kurslarını iptal etti. Kursa 2 Ocak 2017’da başlayanların kursu devam edecektir. Bu adayların kursları 3 Şubat’ta tamamlanacak. 2017 yılında planlanan diğer tüm rehberlik kursları iptal edilmiştir.  

Rehberlik Kurslarının iptal edilme gerekçesi ise “Mevzuat çalışmalarının beklenmesi ve ihtiyaçların yeniden belirlenmesi” olarak gösterilmiştir. Yani 2017 yılından sonra ihtiyaç halinde yeniden rehberlik kursları açılabilecektir.

MEB tarafından iptal edilen rehberlik kursları şunlardır:

Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO ANKARA-6 Şubat-10 Mart arasında yapılması planlanan 230 kişilik rehberlik kursu iptal edilmiştir.
Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO ANKARA-3 Temmuz-4 Ağustos’ta yapılması planlanan 305 kişilik rehberlik kursu iptal edilmiştir.
Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO ANKARA-11 Eylül-13 Ekim’de yapılması planlanan 305 kişilik rehberlik kursu iptal edilmiştir.
Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO Foça / İZMİR- 2 Ocak-3 Şubat arasında yapılması planlanan 100 kişilik kontenjan ise diğer illerdeki kurslara dağıtılmıştır.

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER

Yorumlar (31)
Gmz 3 yıl önce
Ya Tamam siz pdrciler harikasınız süpersiniz bölüme ve emek verenlere laf etmeyin yazık ya emin olun belki sizin takmadiginiz bir çok şeyi biz felsefe sosyoloji mezunları günlerce araştırıp faydalı olmaya çalışıyoruz en basidi daha teogdaki ders katsayılarını bilmeyen pdr hocaları var devlet okullarinda bizler özellerde o yanlışları düzeltmekle uğraşıyoruz herkes o yuzden kendi işine baksın
Pdr 3 yıl önce
İşte buuu.Olması gereken yapıldı.Pdr meslek yasası elde etmeli ve bu tarz yanlış uygulamalardan tamamen arındırılmalı..
Ahmet 3 yıl önce
Çok yanlş bir hareket. Rehberlik servisi yatıyor resmen, atanmalılar ki sosyoloji ve felsefe mezunlarının kalitesi ortada
zeki 3 yıl önce
yanlış bir karar. çoğu mizahi dergilere konu olmuş bir brans. çoğu idareci artık bıkmış durumda. özelde sosyoloji ve felsefe mezunları atanırken kamuda atanmıyordu, atanmalı. veliler, öğrenciler bile dalga geçiyor. 2 eğitim ve psikoloji dersi ile psikolog sanırlar kendilerini ama değillerdir, psikoloji bölümü yok sayıyor bu bransı, yetersiz görüyor.
Semra 3 yıl önce
Atadılar da biz atanmadik 85 lerle ortadayız.rehberlik bizimde hakkımız.tekrar acilen açılsın.özelde bari çalışalım
Osman 3 yıl önce
hazır el değmişken bir de şu 'formasyon' sertifikalarını kaldırsalar da eğitim kalitesi biraz daha artsa.
2000 liraya sertifika alıp öğretmen oluyor millet ya.
ayşe 2 yıl önce
o zaman eğitim fakülteleri mezunları da öğretim üyesi ya da akademisyen olmasın sadece öğretmen olsunlar kalite belge ile sınanmaz.
Jilet 3 yıl önce
Öğretmen olup sosyoloji ve felsefe mezunu tecrübeli arkadaslar çok güzel yapar temel danışmanlık işlerinş gerisi uzman yani psikolog psikşyatr işi...
Pdr 3 yıl önce
Psikoloji Bölümü bu bolumu yok sayıyormuş pehhh. Pdr puanı psikoloji puanının üzerindeyken psikoloji Bölümü nasıl oluyor da Pdr bölümünü yok sayıyor? Psikoloji Bölümü danışmanlık Eğitimi almadan mezun olurken Pdr mezunu danışmanlık hizmetlerinin yanında bir de okullarda 3donem staj görüyor. Pdr okumaya puanı yetmeyen sosyoloji ve felsefe mezunlarının kalitesinden bahsediliyor. Çok kaliteliyse bu arkadaşlar zamanında Pdr neden seçmediler? Hadi secmediniz diyelim neden kendi alanınızda atanmıyorsunuz. Hadi bakalım. Başka kapıya.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın