MEB ve MSB'den Öğretmenlere Bedelli Askerlik Kolaylığı

Milli Eğitim Bakanlığı bedelli askerlikten yararlanacak öğretmenlerin 21 günlük eğitim sürecine dair bir yazı gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda öğretmenlerin bedelli askerlik eğitimlerini yarı yıl veya yıl sonu tatillerinde yapabilecekleri bildirildi.

MEB ve MSB'den Öğretmenlere Bedelli Askerlik Kolaylığı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında öğretmenlere yönelik bedelli askerlik kararı alındı. 

Hürriyet'te yer alan habere göre; Milli Eğitim Bakanlığı illere bir yazı gönderdi. MEB tarafından gönderilen yazıda öğretmenlerin bedelli askerlik eğitimlerini yarı yıl veya yıl sonu tatillerinde yapabilecekleri aktarıldı. 

ÖĞRETMENLERE BEDELLİ ASKERLİK KOLAYLIĞI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik eğitimlerini sömestir veya yaz tatilinde yerine getirebilecekleri belirtildi. Bu kapsamda bedelli askerlik başvurusunda bulunan ya da bulunacak olan öğretmenlerin bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı'nda toplanacak. MEB bu bilgileri daha sonra Milli Savunma Bakanlığı'na iletecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Savunma Bakanlığı'na iletilecek olan listede yer alan öğretmenler 21 günlük eğitim şartını sömestr veya yaz tatilinde yerine getirebilecekler.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE