Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan MEB'ye Öğretmen Performansı Ölçme Eleştirisi!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmen performanslarının ölçülmesi uygulamasına tepki gösterdi.

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan MEB'ye Öğretmen Performansı Ölçme Eleştirisi!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12 pilot ilde başlatacağı öğretmen performanslarının ölçülmesi uygulamasına eleştirilerde bulundu. 

MEMUR-SEN BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN ELEŞTİRİ

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile MEB'nin öğretmen performansı ölçme uygulamasını kabul etmediklerini bildirerek uygulamanın daha önceden de denendiğini ve başarısız olduğunu ifade etti. 

Ali Yalçın konuya ilişkin yapmış olduğu paylaşımlarında ayrıca bu değerlendirmenin itibar ve kariyer vaat etmediğini aktarırken Bakanlığın; eğitimcilerin tecrübesinden uzak, katkılarından azade, beklentilerinden bihaber uygulamalarının eğitime fayda sağlamadığını öne sürdü. 

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından yapılan paylaşımlar,

Bakanlığın pilot illerde alelacele uygulamaya koymaya çalıştığı öğretmen performans değerlendirmesini kabul etmiyoruz.

Daha önce denenen, okullarda iş barışına zarar veren, kurumları, kişileri mahkemelik yapmaktan öteye gitmeyen bu uygulama geri çekilmelidir

Kariyer basamaklarına kaynaklık edeceği iddia edilen bu değerlendirme öğretmenlik mesleğine kesinlikle itibar ve kariyer vaat etmiyor.

Tam tersi herkesin birbirine not verme üzerinden nota verebileceği bir zemini işaret ediyor.

Öğretmenin performansı motivasyon tüketecek politikalarla değil, motivasyon üretecek uygulamalarla artırılır.

Mesleğin itibarını artıracak, başarılı olanlara yeni haklar doğuracak şekilde bir kariyer planlaması herkesin ortak beklentisidir.

Beklenti bu iken "ben sizi birbirinize ölçtürüyorum " anlayışı yan yana duranları karşı karşıya getirmektir.

Bakanlığın; eğitimcilerin tecrübesinden uzak, katkılarından azade, beklentilerinden bihaber uygulamaları eğitime fayda sağlamıyor

Toplumsal dayanağı olmayan, uygulayıcı desteğini almayan hiçbir projenin başarılı olamayacağı tecrübelerle sabittir.

Demokratik teamüller katılımcılığı gerektirir. Kapalı devre politikalar eğitimi başarısızlığa, bakanlığı ise vicdanlarda sorgulamaya iter

Israr devam etmemeli. Yetkili sendika olmanın sorumluluğu ile hareket ediyor ve bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Sagduyu galip gelsin

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 23:20
YORUM EKLE