Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında öğretmen atamalarına dair bilgiler verdi. Konuya dair bazı açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz Eylül ayına kadar 25 bin öğretmen atamasının tamamlanacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep'te bazı açılış etkinliklerine katıldılar. Gerçekleştirilen açılış etkinliklerinin ardından bir konuşma yapan Bakan Yılmaz öğretmen atamalarına dair açıklamalarda bulundu. 

İSMET YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Gaziantep'te açılışı gerçekleştirilen okulda yapmış olduğu konuşmasında eğitim konusuna dair açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin eğitime verdiği öneme değindi. 2002 yılından sonra bu konuda önceli atılımlar yapıldığını söyleyen Bakan Yılmaz çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

“Hükümetimizin bütçesinden en fazla payı eğitime ayırıyoruz. Bizden önce, savunma ve sağlıktan sonra eğitim gelirdi. Ama şimdi eğitim bir numara. Eğitime 134 milyar 700 milyon liranın üzerindeki bir kaynağı, yani bütçemizin yüzde 18’den fazlasını eğitime ayırıyoruz. 2002’de ayrılan miktar 10,5 milyar bile değildi. Yüzde 10’una bile tekabül etmeyen bir miktardan, miktar olarak 12 katının üzerine çıktık. Bu yatırımlarla sadece bizim bakanlığımız döneminde 281 binin üzerinde derslik yaptık”

Öğretmen atamaları konusuna da değinen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eylül ayına kadar 25 bin öğretmen atamasının tamamlanacağını söyledi. 

“Bizim dönemimizde 584 bin öğretmen atadık. Cumhuriyet tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar öğretmen ataması hiçbir dönemde olmadı. Biz geldiğimizde 500 binin üzerinde öğretmen vardı. Ama biz 584 bin öğretmen atadık. Bu yıl da Eylül’e kadar da 25 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz. 584 bin artı 25 bin yaklaşık 610 bine yakın öğretmenimizi biz istihdam etmiş oluyoruz. Bugün her gördüğünüz 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atanan öğretmenlerdir”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE