Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmenlik için kura çekilişi gerçekleştirildi. Söz konusu atamalar atama takvimine göre bugün bilgisayar kurası ile gerçekleştirildi.

ÖĞRETMEN 09.08.2019, 10:19
Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için ilk aşamada sözlü sınav yapıldı ve tercih yapma elde edecek öğretmen adayları belirlendi.

Öğretmen atamaları kapsamında 12-30 Haziran tarihleri arasında mülakat gerçekleştirildi. Söz konusu mülakatlara 60 bin aday çağrıldı ve 60 üzeri puan alan adaylar tercih yapma hakkına sahip oldu.

Öğretmen adayları 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında tercih işlemini tamamladılar. Öğretmen adayları şimdi atama sonuçlarını ve göreve başlama tarihlerini bekliyorlar.

SONUÇLAR NEREDEN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları https://personel.meb.gov.tr/ adresi üzerinden duyurulacak, adaylar sonuçları http://atama.meb.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilecek.

GÖREVE NE ZAMAN BAŞLAYACAKLAR?

20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması 9 Ağustosta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katılımıyla bilgisayar kurasıyla gerçekleştirildi. Ataması yapılan öğretmenler 2 Eylül itibarıyla görevine başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlerin atamasında kalkınmada öncelikli illere öncelik veriliyor.

Yorumlar (0)