Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Mayıs Milli Sporcu Atama Duyurusu Yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusuna göre; "Milli Sporcuların Beden Eğitimi Alanına Sözleşmeli Öğretmen Olarak Atama" yapılacak. İşte detaylar.

ÖĞRETMEN 07.05.2019, 16:16
Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Mayıs Milli Sporcu Atama Duyurusu Yayımlandı!

İşte Milli Eğitim Bakanlığından yayımlanan duyuru...

"Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak 03/05/2002 tarihli ve 24744 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 4 üncü maddesi doğrultusunda milli sporculardan 86 (seksen altı) kontenjana 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli aday öğretmen ataması yapılmak üzere başvurular alınacaktır. Başvurular ve atama işlemleri Ek-1 Takvim süresi içersinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır." denildi.

İPTAL OLACAK DURUMLAR

"Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içerisinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hâli iki ayı aştığı takdirde bu kişilerin atamaları iptal edilecektir. "

Yorumlar (0)