Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenler Günü Genelgesi Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2019 yılı içinde MEB koordinesinde yapılacak Öğretmenler Günü kutlama ve etkinliklerine ilişkin genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgede ise "öğretmenlerin aralarındaki mesleki dayanışmayı, iletişimi, sevgiyi, saygıyı ve mesleki algıyı güçlendirerek, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılmasını sağlanması" kapsamına değinildi...

ÖĞRETMEN 29.05.2019, 21:02 29.05.2019, 21:08
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenler Günü Genelgesi Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan öğretmenler günü genelgesi resmi duyurusunda ise;

"2019 yılında Bakanlığımız koordinesinde yapılacak Öğretmenler Günü kutlama ve etkinliklerine ilişkin "Öğretmenler Günü Genelgesi" yayınlandı.

24 Kasım 2019 Öğretmenler Gününün, 2013 Eğitim Vizyonu'nun ana aktörü olan öğretmenlerin aralarındaki mesleki dayanışmayı, iletişimi, sevgiyi, saygıyı ve mesleki algıyı güçlendirerek, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılmasını sağlayacak şekilde hazırlanan programlarla kutlanması Genelge ile istenmektedir.

Genelge ekinde ise Ankara'da düzenlenecek Öğretmenler Günü kutlama ve etkinliklerine il, ilçe ve dış temsilciliklerimizden katılacak başarılı öğretmenlerin seçiminde uyulacak esas ve usullere ilişkin formlar yer almaktadır.   

Genelge için TIKLAYIN

Genelge Ekleri için TIKLAYIN

1-İlçe/İl temsilcisi öğretmenlerin seçim esas ve usulleri (3 sayfa)

2- İlçe/İl temsilcisi öğretmen seçimi başvuru ve değerlendirme formu (1 sayfa)

3- İlçe/İl temsilcisi öğretmen seçimi değerlendirme kıstasları (2 sayfa)

4- Okul/kurum müdürlüklerinin başvuruda bulunan öğretmenlere yönelik değerlendirme formu (1 sayfa)" ifadeleri yer aldı...

Yorumlar (0)