Milli Eğitim Bakanlığının Net Öğretmen İhtiyacı 96 Bin !

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz Kasım ayının verilerine göre Milli Eğitim'de 832 bin 26 öğretmenin bulunduğunu ve net öğretmen ihtiyacının 96 bin 68 olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığının Net Öğretmen İhtiyacı 96 Bin !
MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu'nun yazılı soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, öğretmen ihtiyacının öncelikle kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerle karşılandığını belirtti.

Öğretmen ihtiyacının bu kapsamda karşılanamadığı eğitim kurumları için valiliklerce ilgili mevzuat çerçevesinde ve öncelikle öğretmen olma şartlarını taşıyanlar arasından ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirmesi yapıldığını aktaran Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığınca Ekim 2016 sözleşmeli öğretmen atama döneminde; sözleşmeli öğretmenliğe 14 bin 873, dershaneler ile etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin sözleşmeli öğretmen olarak atanması kapsamında ise 3 bin 633 olmak üzere toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmen atandığını ifade etti.

Yılmaz, Kasım 2016 verilerine göre, ülke genelindeki mevcut öğretmen sayısının 832 bin 26, net öğretmen ihtiyacının ise 96 bin 68 olduğunu kaydetti. 

Kamupersoneli.net - AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Tutarsız açıklamalarda bulunuyorsunuz sayın bakanım ama öğretmen açığını sonunda kabul etmeniz sevindirici

Seyfullah
Seyfullah - 3 yıl Önce

Ah biraz da icraat olsa bu ülkede öğretmen atamaları sorunu kalmazdı lafa karnımız fena doydu