Öğretmen Alımı Mülakatlarında İyileştirme Yapılacak

Öğretmen atamaların mülakatların devam edeceğini açıklayan Bakan Ziya Selçuk'tan konuya yönelik olarak açıklamalar geldi. Bakan Ziya Selçuk 2023 eğitim vizyonu hakkında yaptığı değerlendirmelerde ise "mülakatlar devam edecek" dedi.

ÖĞRETMEN 30.10.2018, 08:44 30.10.2018, 10:50 Kerim Solak
Öğretmen Alımı Mülakatlarında İyileştirme Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada ise 2023 eğitim vizyonu hakkında detayları paylaştı ve öğretmen alımlarında "mülakatlar devam edecek" dedi.

Bakan Ziya Selçuk açıklamalarında ise;

"Mülakatlarla alakalı olarak herhangi bir değişiklik yoktur.

Bu kamuya alımlarda gerçekleştirilen bir karardır ve sadece öğretmenlerimize yönelik uygulanmamaktadır.

Ancak talepler neticesinde farklı tedbirler alabiliriz." dedi.

Diğer yandan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında, öğretmen alımlarında uygulanan mülakat sisteminin kaldırılmasını talep etmişti.

Bu konuda alımların KPSS puanıyla yapılması gerektiğini ifade eden Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayinlerine dair de açıklamalarda bulundu. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan'ın yapmış olduğu açıklamada ise;

''Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 Ekim’de açıklayacağı vizyon belgesinde, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınacağını ve bundan sonra mülakat garabetinin sonlandırılarak öğretmen istihdamının sadece KPSS puan sıralamasına göre gerçekleştirileceğini ilan etmesini bekliyoruz.'' demişti.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)