Öğretmen Atamalarındaki Mülakat Hakkında Bakan Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atama süreçleri hakkında bir açıklama yaptı ve açıklamasında mülakat öncesi yapılan güvenlik soruşturmaları nedeniyle adayların baraj altında bırakılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ÖĞRETMEN 08.02.2019, 15:38
Öğretmen Atamalarındaki Mülakat Hakkında Bakan Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda önceki gün milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Cumhuriyet Gazetesinin aktardıklarına göre Vekillerin öğretmen atama süreçleri, sözleşmeli öğretmenlik konusundaki eleştirilerini de dinleyen Selçuk, bakanlık çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Komisyon üyeleri, öğretmen atamaları öncesinde KPSS'den 95 alan adaylara mülakatta 50 verilerek elendikleri ve kendilerine bu konuda çok sayıda şikayet geldiğini Selçuk'a aktardı.

Öğretmen adaylarının mülakat öncesi yapılan güvenlik soruşturmaları ile sözlü sınavda baraj altı bırakılmasına ilişkin başlayan tartışmalara ilişkin Selçuk, "Eğer, suçun şahsiliğine yönelik olmak kaydıyla bir kişiyle ilgili bir resmi doküman varsa, bu kişinin KPSS'si ikincil vaziyette kalıyor" dedi. 

Yorumlar (0)