Öğretmen Özlük Hakları ve Ek Göstergelerinin İyileştirmesi Hakkında Kanun Teklifi Verildi

CHP tarafından verilen kanun teklifinde öğretmenlerin özlük hakları ve ek göstergelerinde iyileştirme yapılması hedeflendi. Söz konusu kanun teklifinin detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

ÖĞRETMEN 22.10.2018, 13:54 18.01.2019, 00:36 Batuhan
Öğretmen Özlük Hakları ve Ek Göstergelerinin İyileştirmesi Hakkında Kanun Teklifi Verildi

CHP tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine bir kanun teklifi verildi. Verilen kanun teklifi ile öğretmenlerin özlük hakları ile ek göstergelerinde iyileştirme yapılması hedefleniyor. 

CHP tarafından TBMM'ye verilen kanun teklifinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

KANUN TEKLİFİNİN DETAYLARI

CHP tarafından verilen kanun teklifinin gerekçelerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunda değişiklik yapılması ile öğretmenlerin hak ettikleri ek göstergeye kavuşmuş olacakları ve özlük hakları ile emeklilik durumlarında ciddi bir iyileştirmenin yapılmış olacağı ifade edildi.

Öğretmenlerin çalışma koşulları ele alındığında ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi gerektiği de vurgulandı. Bunun yanı sıra kanun teklifinin gerekçesinde gerek çalışırken gerekse emekli olduktan sonra öğretmenlerin saygın, itibarlı ve güvenilir bir hayat sürdürebilmelerini temin amacı ile özlük hakları iyileştirmelerinin mutlaka yapılması gerektiği ifade edildi.

Yorumlar (0)