Öğretmenlere Müjde: Sınav Analizleri Artık Yapılmayacak

MEB tarafından il müdürlüklerine gönderilen sınav analizleri ile ilgili yazıda analizlerin artık yapılmayacağı ifade edildi.

Öğretmenlere Müjde: Sınav Analizleri Artık Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il müdürlüklerine sınav analizi hakkında bir yazı gönderildi. Gönderilen yazıda sınav analizlerinin artık yapılmayacağı ifade edildi.

MEB TARAFINDAN GÖNDERİLEN YAZIYA GÖRE;

Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel örgün ortaöğretim kurumlarında eğitim, yönetim ve işleyişe ilişkin usul ve esaslar ilgi Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yürütülmektedir. 

İlgi Yönetmeliğin 45/1 - (b) maddesinde "Öğretmenin /  öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkan  vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm dersler ile güzel sanatlar ve spor liselerinde bireysel veya grup olarak okutulan derslerin yazılı ve uygulamalı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir. Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları ders ve zümre öğretmenleri tarafından değerlendirilerek konu ve kazanım eksikliği giderilir." denilmektedir.

İlgi Yönetmelikte yapılan değişiklik ve sınav analizlerinin kaldırılmasına ilişkin yapılan açıklama ise şöyle;

MEB'DEN GÖNDERİLEN YAZI

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE