Öğretmenlerin Mazeret Tayini İkinci Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ise öğretmenlerin mazeret tayini ikinci başvuru sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

ÖĞRETMEN 14.09.2018, 16:42 30.01.2019, 20:13
Öğretmenlerin Mazeret Tayini İkinci Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce yenği bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan detaylara göre; öğretmenlerin mazeret tayinleriyle alakalı olarak ikinci başvuru sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mazeret tayini çıkmayan öğretmenler hakkında bir açıklama yapmıştı ve öğretmenler için ikinci mazeret tayini başvuru hakkı verildiği belirtilmişti.

Konuyla alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlanmıştı.

Yayımlanan duyuruda ise;

"Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanların, 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla sözleşmeli diğer eşin görev yaptığı il´de birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 10 Eylül 2018 tarihine kadar görev yaptıkları il millî eğitim müdürlüklerine verebileceklerdir." ifadeleri yer almıştı.

Söz konusu ikinci yer değiştirme başvuru sonuçlarının açıklandığı MEB Personel Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden duyuruldu.

Yorumlar (0)