Öğretmenlerin Özür ve Eş Durumu Tayinleri Hakkında Talip Geylan'dan Önemli Açıklama

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmenlerin özür ve eş durumu tayinlerine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Öğretmenlerin Özür ve Eş Durumu Tayinleri Hakkında Talip Geylan'dan Önemli Açıklama

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmenlerin özür ve eş durumu tayinlerine ilişkin yaptığı açıklamasında 4 bin öğretmenin özür tayini talebinin gerçekleşmediğini vurguladı.

Bunun yanı sıra Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlere eşitlik gereği eş durumu tayin hakkı verilmesi gerektiğini vurguladı. 

TALİP GEYLAN'IN AÇIKLAMALARI

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan bu açıklamalarını sosyal medya üzerinden yaptı. Talip Geylan'ın paylaşımı ise şöyle oldu:

"Özür tayinlerinde yaklaşık 4000 öğretmenimizin talebi gerçekleşmedi. Aile birliğinin sağlanması için il/ilçe emri uygulaması gereklidir. Sn @ziyaselcuk un bu problemi çözeceğine inanıyoruz. Ayrıca sözleşmeli öğretmenlerimize de eşitlik gereği eş durumu tayin hakkı verilmelidir."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKAR

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan
Erhan - 10 ay Önce

Evet dogru demiş

sozlesmwli ogretmen
sozlesmwli ogretmen - 10 ay Önce

Eşinden çocuğundan 6 yıl ayrı bırakılmak hicbir vicdana sığmaz gereken yapılsın artik