Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde 31 Aralık Tarihi Baz Alınsın Talebi!

Türk Eğitim- Sen tarafndan yeni bir açıklama yapıldı ve öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde çalışma sürelerinin hesaplanması durumunda 31 Aralık tarihinin baz alınması istendi. İşte Türk Eğitim- Sen tarafından MEB'e iletilen talep.

Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde 31 Aralık Tarihi Baz Alınsın Talebi!

Türk Eğitim- Sen tarafından yapılan açıklama metni şöyle;

"ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİNDE ÇALIŞMA SÜRESİNİN HESABINDA 31 ARALIK TARİHİ BAZ ALINMALIDIR.

Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde 30 Eylül  tarihinin esas alınmasından dolayı gereken hizmet süresi hesabında bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır.

Çeşitli nedenlerle hizmet süresi eksik kalan öğretmenlerimiz yer değişikliği talebinde bulunamayacak ve yaklaşık bir yıl daha eski görev yerinde çalışmak zorunda kalacaklardır.

Türk Eğitim Sen olarak olası mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına öğretmenlerin yer değişikliği yapılabilmesi için çalışılması gereken süre hesabında 31 Aralık tarihinin baz alınması ve bu hususta gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunduk." ifadelerine yer verildi...

İŞTE RESMİ YAZI DÖKÜMANI

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE