Sözleşmeli Öğretmen Alımı Mülakat Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nca gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav sonuçları binlerce aday tarafından bekleniyor. Uzun bir süredir söz konusu mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylara yönelik yeni bir gelişme yaşandı. MEB iletişim hattı sözlü sınav sonuçlarını Haziran'dan sonra açıklayacağını duyurdu.

Sözleşmeli Öğretmen Alımı Mülakat Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımları için ilan yayımlamış ve binlerce aday söz konusu atamalara başvuruda bulunmuştu. 

Öğretmen atamaları için yapılan başvuruların ardından ise sözlü sınav sürecine geçilmiş ve binlerce öğretmen adayı, öğretmen olabilmek adında mülakat sınavlarına girmişlerdi. Mülakat sınavlarına katılan öğretmen adayları ise 3 haftadır mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlardı. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARININ 28 HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK İDDİASI

Konuya dair büyük bir heyecanla beklemekte olan öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan mülakat sonuçlarını açıklamasını bekliyorlardı. Konuya dair Milli Eğitim Bakanlığı iletişim hattını arayan öğretmen adaylarına mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin bir bilgi verildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi, "MEBİM 147" hattını arayan öğretmen adaylarına sonuçların 28 Haziran tarihinden sonra açıklanacağı söylendi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ise söz konusu sözlü sınav sonuçlarına dair herhangi bir resmi açıklama gelmedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE