Sözleşmeli Öğretmenler Verilen 3+1 Sözünün Tutulmasını İstiyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 8 ay önce sözleşmeli öğretmenlik hakkında 3+1 değişikliği yapılabileceğini belirtmişti. Ancak bu konuda hiçbir adım atılmadığını dile getiren Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan açıklamasında sözleşmeli öğretmenler verilen 3+1 sözünün tutulmasını talep ediyor dedi. İşte ayrıntılar...

ÖĞRETMEN 29.05.2019, 19:24
Sözleşmeli Öğretmenler Verilen 3+1 Sözünün Tutulmasını İstiyor!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan yeni bir açıklama geldi..

Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sözleşmeli öğretmenliğin 3+1 olarak düzenlenebileceğine yönelik olarak verilen sözün tutulmasını talep eti.

Geylan açıklamasında ise sözün tutulması kapsamında hızlı olunmasını ve Meclis’in tatile girmeden yerine getirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çağrıda bulundu...

Talip Geylan'ın açıklaması;

"Hükümete verdiği sözlere sadık kalmalı. TBMM tatile girmeden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ‘un sözleşmelilere verdiği sözün gereğini yerine getirmeli.

Sözleşmeli meslektaşlarımız bir kez daha hüsrana uğratılmamalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan 23 Ekim 2018’de süre düzenlemesiyle ilgili söz vermişti.

Bize, devlet adamının sözüne itibar etmek, devlet adına konuşanlara da sözünün gereğini yerine getirmek yakışır.

Sözleşmeli aileleri birleştirelim artık! Eşleri birbirinden, çocukları anne babalarından ayrı bırakmak hem insani değildi, hem de Anayasa’nın 41. Maddesini ihlal etmek demektir.” dedi.

Yorumlar (0)