Şubat 20 Bin Öğretmen Ataması Branş ve Kontenjan Dağılımı Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını açıklamıştı. Öğretmen adayları ise 20 bin öğretmen ataması için branş ve kontenjan dağılımını sabırsızlıkla bekliyorlar.

Şubat 20 Bin Öğretmen Ataması Branş ve Kontenjan Dağılımı Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen adaylarının merakla beklediği atama haberini geçtiğimiz hafta açıkladı. Bakan İsmet Yılmaz öğretmen adaylarına atama haberini verirken yaptığı açıklamasında "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 20 Bin öğretmen ataması için, adaylar detayları merakla bekliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 20 Bin öğretmen ataması açıklaması sonrası, bu hafta içi tüm detayların belli olması bekleniliyor. Sosyal medya ve haber kaynaklarının gündemine oturan bu konu merakla bekleniliyor.

Hangi Branştan Kaç Öğretmen Alımı Olur?

Bazı haber kaynakları bu konuda tahmin belirten sayılar verse de, bölümlere göre alımı yapılacak net sayıların bilinebilmesi için, MEB tarafından yapılacak açıklama bekleniliyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta (yani bu hafta) duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" demişti.

Geçtiğimiz Yıllarda Alımlarda Branşlar Nasıl Dağılmıştı?

2016 yılı Ekim ayında yapılan atamalarda 4157 kadro ile Sınıf Öğretmenlerine verilmişti. İkinci olarak İngilizce branşına 3934 kadro verilmiş, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşına 3789 kadro verilmişti. Sonrasında ise sıralama İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Türkçe, Özel Eğitim, Fen ve Teknoloji, Rehberlik, Matematik, Beden Eğitimi, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı olarak sıralanmıştı.

2015 yılı Eylül ayında yapılan atamalarda ise, Sınıf öğretmenliği yine en fazla alım yapılan branş olmuş, sonrasında ise İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik, Okul Öncesi gelmişti.

ALIMLAR KPSS PUAN SIRASINA GÖRE OLACAK

Şubat ayı 20 bin öğretmen ataması branş ve kontenjan dağılımının bu hafta Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden açıklanması bekleniyor. Söz konusu öğretmen alımlarında branş ve kontenjan dağılımlarının açıklanmasının ardından ilanın çıkması ile öğretmen adaylarından başvurular alınmaya başlanacak. 

Başvuruların değerlendirme işlemleri KPSS puan sıralamasına göre yapılacak. Ayrıca kontenjanların açıklanmasının ardından branşlara alınacak öğretmen sayısının 3 katı kadar öğretmen adayı mülakata çağırılacak.

NOT: 20 Bin öğretmen alımı sözleşmeli olarak gerçekleştirilecektir.

KONTENJAN VE BRANŞ DAĞILIMININ BİRAN ÖNCE AÇIKLANMASI TALEP EDİLİYOR

Öğretmen adaylarından aldığımız yorumlar ve geri bildirimlerde 20 bin öğretmen alımı kontenjan ve branş dağılımının biran önce açıklanması talep ediliyor. Sizlerde 20 bin öğretmen alımı branş ve kontenjan dağılımının açıklanması hakkında taleplerinizi sayfanın alt kısmında bulunan yorum bölümünden belirtebilirsiniz. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

resimden en az 1000 alım bekliyoruz

atiila
atiila - 2 yıl Önce

500 biyoloji ögretmeni bekliyoruz

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Meslek lisesi ogretmenlerine hic kadro verilmedigi gibi önümüzdeki 6 yil boyunca hic atama yapilmayacak.

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

ya nasip

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

ya nasip

EDEBİYAT-I HAYAT
EDEBİYAT-I HAYAT - 2 yıl Önce

Ekim 2016 öğretmen atamasında 850 Türk Dili ve Edebiyatı kontenjanına 710 başvuru oldu ve 400 kişi alındı. Şubat-Mart 2017 atamasında da 5000 dershaneci alınıp yine 850 edebiyatçı (450 ekimden kalan+400 kişi bu atama için)alınmasını talep ediyoruz. 46 bin mezunla Türk Dili ve Edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. 79-80 puanlar mülakatı bile göremedi. Böylesine önemli bir bölümün istihdamının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur olması büyük bir talihsizliktir.En az 2000 bin kpss ile 850 de dershaneci(sigortalılık 4 yıla düşüp) atanmasını talep ediyoruz. İnşAllah mağduriyetimiz bir nebze olsun giderilir.

bahR BAHAR
bahR BAHAR - 2 yıl Önce

sizce edebiyata kac kontenjan verilir? stresren 7 kılo verdım resmen :(

ender yardım
ender yardım - 2 yıl Önce

Rehberlik en az 1500