Suriyeli Öğretmen Ataması Haberine Hamza Aydoğdu'dan Tepki Geldi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ yaptığı açıklamalarında 900 Suriyeli öğretmen atamasının yapıldığını ifade etmişti. Bu iddialara Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan tepki geldi.

ÖĞRETMEN 07.11.2018, 16:08 07.11.2018, 16:35 Batuhan
Suriyeli Öğretmen Ataması Haberine Hamza Aydoğdu'dan Tepki Geldi

Sabah saatlerinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarını haberleştirdik. 

Ümit Özdağ yaptığı açıklamalarında Milli Eğitim Bakanlığının 900 Suriyeli öğretmen ataması yaptığını ifade etmişti. Peki Ümit Özdağ nasıl bir açıklama yapmıştı? İşte detaylar...

ÜMİT ÖZDAĞ'IN AÇIKLAMALARI

"Ekim ayının son haftasında Milli Eğitim Bakanlığı 900 Suriyeli öğretmen ataması yapmış. Bunlardan 6'sı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleymanşah İlk.Ok.'na yapılmış. Bu okulda sınıflarda 20 Öğrenciden 10'u Suriyeli, 10'u Türk. Türk öğrencilere de Suriyeli öğretmenler ders veriyor"

HAMZA AYDOĞDU'DAN TEPKİ

Bu açıklamaların ardından atanamayan öğretmenlerden oluşan sosyal medya grubunda bir gönderiye yorum yapan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tepki gösterdi. Hamza Aydoğdu bu konu hakkında yaptığı yorumda "Bu yalanı bilerek neden yayıyorsunuz amacınız ne çok merak ediyorum?" ifadelerini kullandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)