Talip Geylan: 40 Bin Ek Öğretmen Ataması Talebimizde Israrcıyız

Ek atama talebinde bulunan öğretmenlere Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan destek devam ediyor. Geylan KPSS’den yüksek puan almalarına rağmen sınırlı kontenjan nedeniyle atanamadıklarını belirten öğretmenlere uyarılarda bulunarak taleplerinde ısrarcı olduklarını sözlerine ekledi...

ÖĞRETMEN 27.07.2018, 16:32 27.07.2018, 16:40
Talip Geylan: 40 Bin Ek Öğretmen Ataması Talebimizde Israrcıyız

Ataması yapılmayan öğretmenler Türk Eğiti Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ı makamında ziyaret etti.

Geylan yaptığı açıklamalarda ise atamaların bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek taleplerinde ısrarcı olduklarını sözlerine ekledi.

Öğretmen açıklarıyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan Geylan;

"20 bin atama yapıldı. 5 bin ücretli öğretmenin de sözleşmeli öğretmen olarak ataması gerçekleştirilecek.

Ağustos ayı için ücretli öğretmen sayısı kadar atama talep ettiğimizi göz önüne alırsak, en az 40 bin atama yapılması gerekmektedir" dedi.

Ayrıca bu atama taleplerini Bakan Selçuk'u ziyaret ederek yineleyeceklerini belirterek;

"Hem Ağustos ayı için en az 40 bin atama talebimizi hem de atama bekleyen öğretmenlerin görüşme talebini Sayın Bakan’a ileteceğiz" dedi.

3600 ek göstergeyle alakalı olarak açıklamalar yapan Geylan;

"2017 yılında KPSS’den yüksek puan almalarına rağmen sınırlı kontenjan nedeniyle ataması yapılmayan öğretmenlerimiz şu anda heyecanlı bir bekleyiş içerisindedir.

Onların umutlarını söndürmeyelim. Sayın Bakan, gelin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında göreve başlayacak şekilde ek 40 bin atama daha yapın" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Atama bekleyen dikabçı 1 yıl önce
Lütfen desteklerinizi artırarak devam ettirmenizi bekliyoruz. 2017 kpss puanımız hiç olmasın lütfen ek atama bekliyoruz. Umutlarımızı yıkmayın