Talip Geylan, Atama, Aile Birliği ve Birçok Konuda Talepleri Bakan Selçuk'a İletti

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamalarında Bakan Ziya Selçuk ile görüştüklerini ve gündemdeki talepleri ilettiğini ifade etti.

ÖĞRETMEN 03.10.2018, 14:39 03.10.2018, 14:50
Talip Geylan, Atama, Aile Birliği ve Birçok Konuda Talepleri Bakan Selçuk'a İletti

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

Talip Geylan görüşmede taleplerini Bakan Selçuk'a ilettiğini vurguladı. Buna göre Talip Geylan Bakan Selçuk'a 40 bin öğretmen ataması ve aile birliği konusunun yanı sıra bir çok alanda talepleri iletti. Talip Geylan'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

TALİP GEYLAN'IN AÇIKLAMALARI

Bugün Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile görüşme gerçekleştirdim. 

Görüşmede; Adalet ve liyakati esas alan bir yönetici atama sistemi getirilmesi, Çakılı sözleşmeli öğretmen istihdamı yerine, Zorunlu Hizmet Tazminatı ödenerek öğretmenlerimizin teşvik edilmesi, Aile birliği sağlanmayan öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi, 

Eğitim çalışanları arasına sokulmuş olan sendikal ayrımcılığa engel olunması, Bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılarak, öğretmenliğin hak ettiği saygınlığa ve kariyere sahip kılınması, Rehber öğretmenlerimizin yönetmelikten kaynaklanan sorunlarının yargı süreci beklenmeden giderilmesi, LGS yerleştirmelerinde yaşanan problemlere dönük gerekli tedbirlerin alınması,

YHS’nda çalışan meslektaşlarımızın başta görev tanımları olmak üzere taleplerine kulak verilmesi 2018 yılı içerisinde toplamda 40.000 ek öğretmen ataması gibi birçok hususta beklentilerimizi ifade ettik. Sayın Bakan'a nazik kabulü ve çalışan odaklı yaklaşımından ötürü teşekkür ediyorum.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)