Talip Geylan'dan 40 Bin Atama, 3600 Ek Gösterge, Liyakat, Sözleşmeli Öğretmenlik ve İl İçi Tayini Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan'dan yeni açıklamalar geldi. Geylan kişisel sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımlarda ise şubat ataması, liyakat ve sözleşmeli öğretmenlere tayin ile il içi özür grubuna yönelik olarak ve 3600 ek gösterge hakkında ifadeler kullandı.

ÖĞRETMEN 02.01.2019, 23:02
Talip Geylan'dan 40 Bin Atama, 3600 Ek Gösterge, Liyakat, Sözleşmeli Öğretmenlik ve İl İçi Tayini Açıklaması

Talip Geylan'ın açıklamalarından satır başları;

MEB ŞUBAT AYINDA 40 BİN ATAMA YAPMAK ZORUNDADIR

Türk Eğitim-Sen’in araştırmasına göre, 65 ilden gelen veriler itibariyle, halen 76.605 ücretli öğretmen çalıştırılmakta. Bu kabul edilemez.

Hükümet kayıtsız kalmamalıdır. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması için MEB 40 bin Şubat ataması yapmak zorundadır.

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek gösterge verildiğinde emekli maaşında ortalama 600 TL, emekli ikramiyesinde 20.000 TL artış sağlayacak.

Tuzu kuru olanların yüksek yüksek mevzilerden ve ekabir edalarla  “3600 Ek gösterge verilmesine karşıyız." diye konuşmalarını vicdanlara havale ediyorum.

LİYAKAT

Liyakatin terazisinde ehliyetin tartılacak olması neden bu kadar huzursuz ediyor acaba?

Mülakat ahlaksızlığıyla kul hakkı yiyerek makam sahibi yapılanların beceriksizliklerinin ortaya çıkacağı endişesiyle mi telaşlanıyorlar?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE ŞUBATTA TAYİN

Ya adalet hakim olacak, Ya ahlaksız düzen devam edecek! Öğretmenlerimiz arasında ayrım kabul edilemez. Kadrolu öğretmenlerimiz gibi sözleşmeli meslektaşlarımız da eş durumundan tayin hakkına sahip olmalıdır.

İL İÇİ TAYİNİ

İl içi özüre kilometre şartı mutlaka getirilmeli.Aynı ilde olduğu halde bir çok ilin birbirine mesafesinden daha uzakta çalışan öğretmenler var

Örneğin Ankara-Nallıhan 162,Antalya-Gazipaşa 177 Km. Meb il içi özür grubu mağdurlarına kulak vermelidir.

Yorumlar (0)