Opel Emisyon Skandalı Büyüyor, 3 Modele Daha İnceleme Kararı Çıktı

Opel markalı dizel araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi. Opel markalı 3 modelde daha emisyon soruşturması açıldığı açıklandı. Detaylar haberimizde...

OTOMOBİL 17.07.2018, 15:48
Opel Emisyon Skandalı Büyüyor, 3 Modele Daha İnceleme Kararı Çıktı

İlk olarak EPA tarafından Volkswagen markalı araçlarda emisyon değerlerini normalden daha düşük göstermek için hileli yazılım kullanıldığının tespit edilmesi ile patlak veren emisyon skandalı Opel'e sıçradı. 

Opel dizel motor kullanmış olduğu bazı modellerinde emisyon rakamlarını daha düşük gösteren hileli yazılım kullanmakla itham ediliyor. Bu iddialar karşısında Almanya Ulaştırma Bakanlığı, Federal Motorlu Araç Otoritesi'nin (KBA) konu hakkında araştırma yapmak üzere Opel'e yönelik soruşturma başlatmıştı. 

Soruşturma Derinleştirildi, 3 Model Daha Soruşturmaya Dahil Edildi

Opel marka araç satın alan kişileri üzecek soruşturma hakkında yeni iddialar Almanya'nın en çok okunan gazetelerinden biri olan Bild am Sonntag gazetesi tarafından ortaya atıldı. Gazete dün yapmış olduğu haberinde Opel'in en çok modelleri arasında yer alan Opel İnsignia, Opel Zafira ve Opel Cascade modellerinin de soruşturma altına alındığını iddia etti. 

Kamupersoneli.net 

Yorumlar (0)