Temmuz 2018 Otomobil Satış Rakamları Açıklandı, En Çok Satan Marka Renault Oldu!

Otomobil Distribütörleri Derneği Temmuz 2018 dönemine ait otomobil satış rakamları verilerini açıkladı. Peki, Temmuz ayında toplam kaç adet araç satıldı, en çok satılan araba markaları hangileri oldu? Detaylar haberimizde...

Temmuz 2018 Otomobil Satış Rakamları Açıklandı, En Çok Satan Marka Renault Oldu!

Temmuz ayına ilişkin toplam otomobil satış rakamları Otomobil Distribütörleri Derneği tarafından açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Temmuz ayında Türkiye'de toplamda 42 bin 24 adet araç satışı gerçekleşti. 

Araç Satışları Düşmeye, Pazar Daralmaya Devam Ediyor 

ODD tarafından açıklanan rakamlara göre Türkiye'de otomobil satışları düşmeye devam ediyor. Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı satış rakamları Temmuz 2018 döneminde ilk 7 aylık süreçte yüzde 16 azalırken Temmuz ayında yaşanan düşüş ise yüzde 36 oldu. 

En Çok Satan Araç Renault Oldu 

Temmuz ayında en çok satılan araç ise Renault markası oldu. Düzenlediği kampanyalar ve faizsiz araç kredisi desteği ile dikkat çeken fırsatlar sunan Renault markasının çatısı altında üretilen modellerden toplamda 7 bin 145 adet satıldı. İşte araba markalarının Temmuz 2018 satış rakamları içerisinde en çok satılarak ilk 10 sıralamasına girmeyi başaran markalar ve satış rakamları;

  1. Renault 7 bin 145 Adet
  2. Fiat 5 bin 867 Adet 
  3. Ford 5 bin 843 Adet 
  4. Volkswagen 5 bin 515 Adet 
  5. Peugeot 3 bin 429 Adet 
  6. Toyota 3 bin 148 Adet 
  7. Hyundai 2 bin 614 Adet 
  8. Dacia  2 bin 602 Adet 
  9. Honda 2 bin 443 Adet 
  10. Opel 2 bin 102 Adet 

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE