Hava Yolu Şirketlerine Çok Sayıda Personel Alımı Yapılıyor (En Az Lise Mezunu)

Türkiye'nin hemen, hemen her ilinde bulunan havalimanı bünyesinde faaliyetlerine devam eden hava yolu şirketleri tarafından personel alımı yapılmaya devam ediliyor. Peki hangi hava yolu şirketi kaç personel alımı yapıyor? Başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar...

ÖZEL SEKTÖR İŞ İLANLARI 01.04.2018, 17:02 12.02.2019, 08:09
Hava Yolu Şirketlerine Çok Sayıda Personel Alımı Yapılıyor (En Az Lise Mezunu)

Hava yolu şirketleri tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabilecekleri ilanlara yer verilmekte. Söz konusu bu haberimizde 3 farklı hava yolu şirketi tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizler için derledik..

3 hava yolu şirketi tarafından yayımlanan ilanlara göre farklı eğitim seviyelerinden mezun olmuş adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlara yer veriliyor.

Yayımlanan ilanlara göre açıklanan boş pozisyonlara alım yapılacak. Peki kaç personel alımı gerçekleştirilecek? İşte detaylar..

3 FARKLI HAVA YOLU ŞİRKETİ PERSONEL ALIMI YAPIYOR

Hava yolu şirketlerinden; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Atlasjet Havacılık A.Ş firmalarının personel alımı yapacağı duyuruldu.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

TÜRK HAVA YOLLARI PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Yolları tarafından yayımlan personel alım ilanında kurumun İdari ve Teknik Personel depertmanı için ve ayrıca Kokpit ekibi için çok sayıda personel alımı yapılacağı ifade edildi. Kurumsal ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı'nda personel alımı yapacağını ve Bilişim Teknolojileri alanında ise yarı zamanlı personel alımı yapacağını açıklayan THY bu sayede ilanlarını yayımlamaya devam ediyor.

PEGASUS HAVA YOLLARI PERSONEL ALIM İLANI

Pegasus Hava Yolları tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise yer verilen kadro detaylarında ise 12 farklı kadroda personel alımı gerçekleştirileceği belirtilirken kadrolar ise; Finans analiz uzmanı, Tecrübeli Kabin Memuru, Uçak Mühendisi, Mekanik Teknisyeni, İşçi, Ağ Uzmanı, İş Sağlığı ve Çevre Mühendisi, Yer Ekipman Bakım Onarım Uzmanı olarak açıklandı.

ATLASJET HAVA YOLLARI PERSONEL ALIM İLANI

Atlasjet tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise 3 farklı kadrodan personel alım yapılacağı belirtildi ve bu kadrolar; Engelli Personel Genel Müdürlük Bünyesine, Genel Muhasebe Uzmanı, Muhasebe Uzmanı olarak açıklandıç

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu hava yolu şirketleri tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında adaylarda aranan genel başvuru şartları arasında;  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, İlan yayımlanan üç firma tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık pozisyonlara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması, varsa yabancı dil şartını karşılaması, şirket tarafından alım yapılacak şehirde ikame etmesi veya edebilecek olması, adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmaması, seyahat engeli olmaması, görevini düzenli yapmaya engel sağlık problemi bulunmaması ve erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olması, yapmış sayılması veya tecilli olması isteniyor. 

Yorumlar (0)