Özel Sektör Personel İlanlarını DPB Yayımlamalıdır

Kamu kurumlarının yanı sıra özel sektörde de personel alımları hız kazandı. Kamu kurumlarında olduğu gibi özel sektör ilanlarının da Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanması gerekiyor...

ÖZEL SEKTÖR İŞ İLANLARI 18.02.2017, 13:33 18.02.2017, 13:45
Özel Sektör Personel İlanlarını DPB Yayımlamalıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli bir seferberlik çağrısının ardından hem kamu kurumları hem de özel sektör personel alımlarına hız verdi.

TEDAŞ, Türkiye Şeker Kurumu, PTT, Üniversiteler, Sağlık Bakanlığı, MEB, Aile Bakanlığı, BBDK ve daha birçok kurum personel alımı gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra özel sektörde de istihdam edilecek personel sayıları açıklanmaya başladı.

DPB, Özel Sektör İlanlarını da Yayımlamalıdır

Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurumlarının personel alımlarını kendi sayfasındaki uygulama üzerinden yayımlamaktadır. Kadrolu-sözleşmeli-geçici personel alımlarının hepsi yayımlanmaktadır. Milli istihdam seferberliği kapsamında özel sektör ilanlarını da DPB’nin yayımlaması faydalı olacaktır. Büyük şirketlerin ilanlarının DPB’nin sitesinde yayımlamasıyla iş bekleyenler için daha derli toplu olacaktır.

Belediyeler de Personel Almalıdır

İstihdam seferberliği kapsamında tüm belediyelerin ihtiyaç doğrultusunda personel alımı yapması faydalı olacaktır. Belediyelerin istihdama katkı sunması ve bunu resmi ilanla yapması iş bekleyenler için olumlu olacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET NOTU: Şubat-Mart döneminde İŞKUR aracılığıyla hem kamuda hem özel sektörde personel alım hareketliliği bekliyoruz. Adayların ilanları düzenli takip etmesi açısından DPB’nin özel sektör ilanlarını da sayfasında yayımlaması faydalı olacaktır. İş arayanların da İŞKUR’a kayıt olmasını öneriyoruz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)