Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Farklı İllerde Personel Alıyor

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından yayımlanan ilan ile farklı illerde ve pozisyonlarda görevlendirilmek üzere en az lise mezunu personel alımları yapılacağı duyuruldu.

ÖZEL SEKTÖR İŞ İLANLARI 13.12.2017, 17:43
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Farklı İllerde Personel Alıyor

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından yayımlanan ilan ile farklı illerde ve pozisyonlarda görevlendirilmek üzere en az lise mezunu personel alımları yapılacağı duyuruldu.

Derneğn personel alımları; Proje Koordinatörü, İdari ve Mali İşler Sorumlusu, Avukat, Saha Personeli, Psikolog, Engelli Uzmanı, Saha Aktivite Temsilcisi pozisyonlarında yapılacak. Alım yapılacak pozisyonlar arasında, 

Sağlık Eğitmeni, Çocuk Koruma Sorumlusu, Destek Elemanı, Program Sorumlusu, Raporlama Sorumlusu, İdari ve Mali İşler Asistanı pozisyonları da yer alıyor.

Alınacak personeller; derneğe bağlı Ankara, Bursa, Ordu, Sakarya, Kırıkkale, Yalova, Karabük ve Düzce'de görevlendirilecek.

BAŞVURU SÜRECİ, YERİ ve ŞEKLİ

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği personel alım ilanına başvurular, alım yapılacak illere ve pozisyonlara göre değişiyor. İlan detaylarını görüntülemek ve başvuru yapmak için https://goo.gl/VKqvhR linkini tarayıcınızın adres satırına kopyalayabilirsiniz.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Başvuru yapacak adayların, pozisyonlara göre en az lise mezunu olması gerekiyor. Ayrıca; iletişim yeteneği yüksek olan, akıcı ve etkin konuşabilmek, tercihen güvenlik ve ofis idaresi konusunda deneyimli olmak, SRC Belgesine sahip (SRC 2 ve SRC 4) olmak, belirtilen şehirde ikamet eden ya da ikamet etmeye istekli olmak şartlarını da taşıması gerekiyor.

İlana başvuru yapacak adaylardan tecrübe şartı istenmiyor. Hem tecrübeli hem de tecrübesiz adaylar ilanlara başvuru yapabilecek.

SIĞINMACILAR ve GÖÇMENLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) 22 Aralık 1995 tarihinde Ankara’da kar amacı gütmeyen ve hükümet dışı bir dernek olarak kuruldu.

SGDD-ASAM’ın temel amacı Türkiye’de yaşayan mülteci ve sığınmacıların karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek, temel ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmak ve temel hak ve hizmet erişimlerinde destek sağlamaktır. Kuruluşundan bu yana, SGDD-ASAM çatışma bölgelerinden gelen mülteci ve sığınmacılara psiko-sosyal destek sağlamaktadır. Bunların yanı sıra, farkındalık artırıcı çalışmalar yaparak ilgili makamların dikkatini mülteci ve sığınmacıların sorunlarına çekmeyi amaçlamaktadır.

Bugün SGDD-ASAM, 50’den fazla ilde 60’ı aşkın ofisinde, sosyal hizmet uzmanları, koruma görevlileri, psikologlar, saha çalışanları, çocuk koruma görevlileri, aile danışmanları, sağlık eğitimcileri, beslenme uzmanları, tercümanlar, sosyal yardım uzmanları, destek personeli, engelli uzmanları, barış görevlileri, program koordinatörleri ve program sorumlularından oluşan yaklaşık 1500 personeli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

SGDD-ASAM, mülteci ve sığınmacılara, dil, din, cinsiyet, ırk, cinsel yönelim ve siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin hizmet sağlamaktadır. SGDD-ASAM ayrıca ulusal ve uluslararası göç hareketlerini tahmin etmek amacı ile ulusal ve uluslararası krizlerin analizlerini yaparak alandaki akademik çalışmalara da katkıda bulunmaktadır.

SGDD-ASAM, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Ofisi’nin uygulama ortağı, Anna Lindh Euro-Mediterranean Foundation for the Dialogue between Cultures ve UNITED for Intercultural Action üyesidir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)