THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Aday Adayı Alıyor

Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları tarafından bugün bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilanda ise yetiştirilmek üzere pilot aday adayı alımı yapılacağı açıklandı. Peki başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak?

THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Aday Adayı Alıyor

Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarının web adresinde yeni bir ilan yayımlandı. Bugün yayımlanan ilanda pilot aday adayı alınacağı belirtildi. Peki THY pilot aday adayı alımı için başvurular nereye yapılacak? İşte tüm detaylar. Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan ilanda pilot aday adayı alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu yayımlanan ilan için istenen başvuru şartları ve ilan için başvuruların nereye yapılacağı hakkında tüm detayları sizler için paylaşıyoruz. 

BAŞVURUDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Daha önce THY A.O ve THY A.O'nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak, en az lisans derecesi mezunu olmak (Örgün veya açık öğretim farketmiyor), erkek adaylar için boy 165 cm'den kısa ve 195'den uzun olmamakve beden kitle endeksinin (20-30 aralığına) uygun olmak, 01.01.1993 tarihinden sonra doğmuş olmak, bayan adaylar için boy 160 cm'den kısa, 195 cm'den uzun olmamak ve beden- kitle endeksine (20-30 aralığına) uygun olmak, daha önce THY A.O veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, askerlik hizmeti tamamlanmış veya eğitim başlangıc tarihi itibariyle en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak. 

YABANCI DİL İNGİLİZCE ŞARTI

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içerisinde aşağıda belirtilen ingilizce dil sınavlarından birinden istenen minimum puanı belgelemek. 

TOEFL (IBT): 75 (speaking : min.20) 

IELTS (Akademik): 6 (speaking : min.6) 

Dil belgesini başvuru aşamasını temin edemeyen adaylarımıza ise THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, CRM süresi öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır. 

BAŞVURUDA ARANAN DİĞER ŞARTLAR

Türk Hava Yolları A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURUDA İZLENECEK YOL

Yukarıda bulunan şartları taşıyan adayların ilana internet üzerinden başvurmaları gerekiyor. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecek. Hali hazırda dil belgesi bulunan adaylar evrak kontrol ve boy- kilo ölçüm sürecine davet edilecekler. Dil belgesi bulunmayan adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecekler. Kriterlere uygun olmayan adalar sürece devam edemeyecekler.

Yapılan tüm süreç sonunda başarıl olan adaylara iş teklifi sunulacak olup işe başlama belgelerini hazırlamaları istenilecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır. 

ADAY DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİ

İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen adaylar katılacaktır), evrak kontrol ve boy-kilo ölçümü, sağlık kontrolü (uçuşa elverişlilik), DLR-1 Testi (teknik yeterliliklerin değerlendirilmesi), kurul mülakatı, CRM Değerlendirmesi (kişilik özellikleri ve yetkinliklerin değerlendirilmesi).

Söz konusu ilanın detaylarına ulaşmak için; https://goo.gl/3ZU7nU (belirtilen web adresini internet tarayıcınızın arama satırına kopyalararak yayımlanan ilana ulaşabilirsiniz.)

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE