Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alım İlanı (En Az Lise Mezunu)

Türk Hava Yolları en az lise mezunu personel alımı yapacağını ilan etti. THY tarafından yayımlanan ilanda yer alan kadro detayları ile ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen tüm koşulları haberimizde derledik.

ÖZEL SEKTÖR İŞ İLANLARI 20.08.2018, 00:21
Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alım İlanı (En Az Lise Mezunu)

THY kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile başvuru koşullarını sağlayan adaylar arasından Kabin Memuru alımı yapacağını duyurdu. 

Yalnızca kadın adayların başvuru yapabileceği Kabin Memuru alım ilanı için talep edilen en düşük eğitim şartı ise lise veya dengi bir okuldan mezun olmak olarak açıklandı. Peki THY Kabin Memuru alım ilanı için belirlenen diğer koşullar neler? Kamupersoneli.net olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

THY KABİN MEMURU ALIM İLANI

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan Kabin Memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylara yönelik detaylı bir ilan metni yayımlandı. Bu ilan metninde ilana başvuru yapacak adaylarda aranan tüm koşullar detaylı bir şekilde bildirildi. THY tarafından talep edilen ve ilan metninde yer alan bu başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.) 01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak En az lise mezunu olmak İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.) Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. THY adaylardan ayrıca sağlık ve fiziki görünüm koşulları da talep ediyor. 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.), Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak, THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak, Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

THY Kabin Memuru alım ilanı için herhangi bir son başvuru tarihi belirtmedi. İlana başvuru süreci halen devam etmekte olup ilana başvuru yapacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

Türk Hava Yolları kabin memuru alım ilanına başvurular THY İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün internet sayfası üzerinden yer alan işe alım başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar THY'nin resmi internet sitesi ziyaret ettiklerinde sayfanın en alt bölümünde yer alan Kariyer sekmesi üzerinden ilana ulaşabilir ve başvurularını o sekme aracılığıyla yapabilirler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)