23 Haziran İstanbul Seçimi İçin Flaş İddia! Ünlü Avukat Celal Ülgen Canlı Yayında Açıkladı

Ünlü avukat Celal Ülgen katılım sağladığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'da yeniden yapılacak 23 Haziran seçimleri hakkında flaş bir iddiada bulunan Ülgen, iddialarının arkasında durarak; "göreceğiz hepsi gerçekleşecek" dedi. İşte ayrıntılar.

POLİTİKA 13.05.2019, 22:07 13.05.2019, 22:18
23 Haziran İstanbul Seçimi İçin Flaş İddia! Ünlü Avukat Celal Ülgen Canlı Yayında Açıkladı

Avukat Celal Ülgen 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde görev alan İstanbul İl Seçim Kurulu hakimlerinin İstanbul'da yeniden yapılacak 23 Haziran seçiminde görev almayacağını ifade etti.

Canlı yayında yaptığı açıklamasında ise;

"Göreceksiniz İstanbul İl Seçim Kurulu'nu tamamen değiştirecekler. Bugün İstanbul İl Seçim Kurulu'nda görev alan yargıçlar Haziran ayında yapılacak seçimde bir tanesi bile yer almayacak.

Bunu önceden görebiliyoruz. Nereden anlıyoruz çünkü bu kişilerin niyetleri kötü" dedi.

Ayrıca oyların çalınmasıyla alakalı olarak İmamoğlu'nun oylarının çalındığını belirten Ülgen açıklamasında;

"Bir taraftan da demokrasiden, oyların çalındığından söz ediyorlar. Bence çalma sözcüğünü çok fazla kullanmasınlar, yanlış bir algı yapabilir o silah kendilerine dönebilir.

Bu konuda da tavsiyem var. Bu benim düşüncem ama yarın sabahtan itibaren göreceğiz hepsi gerçekleşecek.

Çünkü seçimler sırasında il seçim kuruluna olağan üstü bir baskı vardı sanki sorumlusu ilçe seçim kurulları ya da il seçim kuruluymuş gibi bir hava estirdiler.

İmamoğlu’na verilen oyları gasp ettiler. Eğer bir çalan kişiden söz etmek gerekirse, çalan kişi ortada açık ve net" dedi.

Yorumlar (0)